| boborock2011 a întrebat:

La Placa de baza MSI G41M-P28, pot conecta 2 harduri SATA I si doua harduri ATA? Mentionez ca hardurile ATA, le leg printr-un cablu ata cu3 mufe ( Una in pl de baza si 2 in harduri ). multumesc. XD

1 răspuns:
| jabiilord a răspuns:

Poti, insa ai grija la jumperii de la HDD-urile pe IDE - ATA unu trebuie sa fie master si altu slave.
De asemenea cel de pe care se va porni sistemul de operare este de pe SATA1, dar asta se poate schimba din BIOS.
Pentru alte lucruri interesante despre computere trage un ochi si aici: http://www.tutorialepc.ro