| Catalinlupu23 a întrebat:

La power options, processor power management-system cooling policy ce sa pun passive or active?
poza:https://imgur.com/2qhs51P

5 răspunsuri:
| Saddest a răspuns:

Active, activ se refera daca sa se invarta ventilatoarele ca sa raceasca. Pasiv se refera la faptul ca sa nu se invarta ventilatoarelesi numai radiatorul sa emane caldura fara sa fie ventilata. Deci Active e cel mai bine.

| Catalinlupu23 explică (pentru Saddest):

Intel® Collaborative Processor Performance Control Driver si asta ce face?

| Saddest a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Este driver-ul de la procesor. Fiecare componenta dupa instalarea windows are nevoie de instalarea driverelor pentru a functiona corespunzator. ex : placa video are nevoie de cele mai noi drivere pentru a avea cele mai noi functii. etc.

| Catalinlupu23 explică (pentru Saddest):

Si o instalez?

| Saddest a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Cred ca ai deja instalate driverele daca iti merge laptopul/pcul in conditii optime.