| anonim_4396 a întrebat:

La Security Tool am nevoie de codu de activare ma ajuta cineva va rog

4 răspunsuri:
| Emi_3041 a răspuns:

NUU! Security Tool este un fake. Un virus! Nu instala nimic. Sterge-l. Urmeaza acesti pasi:
In primul rand, adauga site-ul ce ti l-am dat mai jos la favorite.Vei avea nevoie de el! Dai restart si in timp ce se restarteaza apesi repetat F8. Dupa aceea iti va aparea o fereastra si selectezi SAFE MODE WITH NETWORING. Odata ce ai pornit Windowsul cu Safe Mode, ar trebui sa nu iti mai apara ferestrele alea de la Security Tool. Acum intri pe acest site( cel pe care ar trebui sa-l ai la bookmarks pentru a-l gasi mai usor): http://download.cnet.com/......04572.html
Descarci programul, dai quick scan ( scanare rapida ). Va dura cel mult o ora.La mine a durat cam 10 minute. Cand a terminat de scanat, dai "Show results" (arata rezultatele) si "Remove selected" ( inlatura-le pe cele selectate ). Dupa ce ai facut asta, vei da restart, de data asta nu mai faci nimic.Si atat! :D

Si eu am patit asa, eram pe punctuul de a ceda nervos, pana cand am dat peste acel link.NU DESCARCA ALTE PROGRAME, pentru ca dupa ce iti detecteaza virusii, iti vor cere sa platesti pentru a scapa de ei. Inainte de a gasi programul asta, am instalat Spyware Doctor, si mi s-a intamplat cum am spus mai devreme.

In speranta ca ti-am fost de ajutor,

Emi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma, vezi ca ala-i virus! Omoara-l cu rkill.com si Malwarebites' Anti-Malware!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot eu iti raspund, mai pe larg: Security Tool e un fals antivirus, e un malware de tip rogue, care se preface ca iti scaneaza computerul si iti,, gaseste" o gramada de virusi si te indeamna sa cumperi o licenta ca sa poti dezinfecta! De fapt iti baga el virusi care iti blocheaza orice aplicatie vrei sa deschizi. Fa ce ti-am spus mai sus.

| AllieAyl a răspuns:

Trebuie sa intrii pe mail ca iti da codul acolo... funda
?