| Mark2012012 a întrebat:

La unele aplicatii si jocuri de pe site-ul google play scrie ca sunt free dar au si "Offers in-app purchases". Acest lucru inseamna ca desi eu downloadez jocul gratuit, acesta imi poate oferii upgrade la anumite chestii cum ar fi arma laser, sau sabie, etc doar daca platesc pentru ele? Am inteles eu corect.

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Aplicatia este gratuita.
Nu stiu daca ai auzit de termenul "freemium", adica descarci aplicatia gratuit, dar exista niste extraoptiuni in joc (bani, scos reclame, diverse chichite), pentru care iti cer bani reali.