| WalterWhite a întrebat:

La UPC sa lansat cea mai mare viteza de internet de pana la 120 mbps. Cat voi avea viteza reala?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| tycy a răspuns:

Imparte 120mb/s la 8

| Azzido a răspuns:

Pai depinde de viteza de scriere a hardului si de buffer. 80 de mb/s ar fi media...Dar oricum viteza asta nu o vei atinge in veci. Orice film pe care l-am descarcat eu cu un net bun l-am luat in general cu maxim 10 - 12 mb/s. Asa ca nu vad ce-i cu frenezia asta la furnizorii de net sa iti dea cati mai multi mega pe secunda. Daca ar fi dat latime de banda, poate ar fi fost altceva.