| luminita07 a întrebat:

Daca viteza la internet este de 150 Mbps, care ar trebui sa fie viteza de download?

6 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

18,75 MB/sec, maxim. Se împarte 150 la 8.

| al3xander a răspuns:

Aia e viteza maxima insa nu iti spune si viteza minim. facand un calcul simplu in teorie ar trebui sa fie 150 Mbps / 8 = 18.75 MBps (viteza maxima)

| Me2 a răspuns:

Viteza maxima de download, undeva intre 10-15mb/s

| SouLIce a răspuns:

In jur de 15 mb dar eu nu cunosc nici un provider de internet care sa ofere o asemenea viteza

| luminita07 explică (pentru SouLIce):

Am internet de la UPC si am vazut pe factura ca am internet Fiber Power de 150 Mbps

| SouLIce a răspuns (pentru luminita07):

Eu din cate am inteles cei de la upc au 150 mbps doar pe harite ca in realitate este maxim 100 mbps