| ValentinValy19 a întrebat:

Laptop gaming: http://www.altex.ro/laptop-asus-rog-gl552vx-cn059d-intel r-coretm-i7-6700hq-pana-la-3-5ghz-15-6-full-hd-8gb-1tb-n vidia-geforce-gtx-950m-4gb-free-dos

Pareri?

P.S: Daca stie cineva unul mai bun pana in 3500lei va rog lasati un link. // Nu vreau neaparat laptop, insa nu cred ca pot sa fac un pc mai bun decat actualul cu acest buget...

Răspuns Câştigător
| derEinzelgängerWolf a răspuns:

Pana in 3500 de lei si eu as alege un laptop Asus Rog.Insa nu stiu ce Pc ai tu acuma.Ideea e ca iti poti construi un Pc pe bucati cu o placa video GTX960 8 gb ram, procesor I5, 1tb hdd si restul pieselor. Oricum poti arunca o privire si aici:http://www.pcgarage.ro/......lack/.Pare un laptop ok pana in 3500 de lei. Sper ca te-am ajutat.O seara buna!

| ValentinValy19 explică (pentru derEinzelgängerWolf):

Acum am un calculator mai putin bun: o placa video nVidia Gforce GT610 2GB, procesor AMD A6-3670, 8GB RAM...ideea este ca imi place sa joc CS:GO (pe calculatorul acesta cu toate optiunile minime merge mediu... undeva la 60 fps), duce si GTA V si alte jocuri mai pretentioase, dar merge greu. Parerea mea este ca un laptop nu poate ajunge la performantele unui calculator si nu stiu cat de comod este sa petreci mult timp in fara unui laptop deoarece pana acum am avut doar pc. DECI, voiam in final sa te intreb ce crezi ca e mai potrivit? un pc cum ai spus mai sus sau un laptop, multumesc mult de ajutor!

2 răspunsuri:
| derEinzelgängerWolf a răspuns:

Scuze ca iti raspund doar acum. Evident eu as alege un pc.performantele la un pc cu 3500 de lei sunt de 2, 3 ori mai bune ca la un laptop.