| Ionutmarian6868 a întrebat:

LAPTOP.
SALUT, As dori să-mi achiziționez un laptop, mai ales acum cu orele online, faza e ca as vrea sa ma joc și pe el de exemplu:Cs:go, LOL, rocket league etc.
Ce componente ar trebui sa ruleze ok jocurile? Eu ma gândeam la un i5 cu 8gb ram și vreau sa-mi cumpăr și tastatura rbg și mouse pentru el, îmi ziceți și parerile voastre?
Am buget de 1500 de lei sau să-mi cumpăr un calculator sh?
Chiar nu știu, vreau păreri!

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am buget de 1500 de lei... vreau păreri!"

pe scurt: dublează suma și mai vorbim

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Imi pare rau dar... nu prea o sa poti juca asa multe pe un laptop nou de 1500 RON. Mai pune putin si ia ceva sh daca vrei si asa. Cum ar fi asta:
https://www.olx.ro/......dxdYh.html promoted

| Andreeush a răspuns:

Nu ai să găsești nici un laptop cu 8 gb ram cu 1500 lei. Cu cât memoria ram e mai mare cu atât e mai scump laptopul.
La caracteristicile care le vrei va trebui să dai cel puțin 2000 de lei, sau chiar mai mult.

| Ionutmarian6868 explică (pentru Andreeush):

Înainte sa comentați aici, citiți tot?
Dar sh găsesc, e ok sa cumpar un laptop sau un calculator la mâna a doua?

| Andreeush a răspuns (pentru Ionutmarian6868):

E decizia ta dacă vrei un laptop sh.

| 120bulevard a răspuns:

Un calculator SH mai bine, un 1050, 750Ti ca placa video si un i3 mai vechi, chiar si un i5 daca gasesti

| Ionutmarian6868 explică (pentru 120bulevard):

Am vorbit cu baiatul acesta a zis ca imi da unitatea la 1500 de lei, e ok?
https://www.olx.ro/oferta/calculator-folosit-doar-la-cs-IDe3vaE.html

| 120bulevard a răspuns (pentru Ionutmarian6868):

E bun, ia-l

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru Ionutmarian6868):

Unitatea e buna, procesorul ala e cam vechi in schimb si va trebui schimbat, dar over all e okay la banii aia

| Ionutmarian6868 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Dupa părea ta e ok sa cumpar o unitatea sh?

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru Ionutmarian6868):

Daca n-ai alta optiune si asta iti permiti, da. la banii de care dispui ceva nou are avea caracteristici mai slabe

| 120bulevard a răspuns:

Https://www.olx.ro/......ebI7q.html

iti iei un PC in genul asta, si ai bani si de periferice RGB de "gheyming", de altfel nu cele mai stralucite