| MaStErShOt a întrebat:

Laptop sau tableta? argumentati.

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Categoric laptopul. Ma rog, in ceea ce ma priveste, notebook-urile (sunt mai usor de carat cu tine, accesibile, fiabile etc). Tableta mi se pare un accesoriu snob.

5 răspunsuri:
| bloodyhell a răspuns:

Sau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doua tipuri diferite de gadget-uri, asta in mod cert.Se pare ca piata (smart) tab-urilor creste, in timp ce piata laptop-urilor/notebook-urilor scade, dar asta tine de mai multe aspecte, gen design, functii etc.Acum depinde si de nevoile tale. Tableta se situeaza undeva intre laptop si telefon(smartphone, pentru ca vorbim tehnologie).Din punctul meu de vedere tableta nu ar trebui sa inlocuiasca un laptop, deci recomand laptopul.:-)

| CrazyRat a răspuns:

Laptop:
Un calculator portabil. (Spatiu mare, performanta mare, face tot ce poate face si un calculator in general, etc)
Tableta:
Un mini calculator ce ii chiar limitat laughing
(Spatiu mic, performante mici, ii bun numa pentru muzica, cateva aplicati/programe mici, filme si internet gen Yahoo!, Facebook, YouTube, etc)

| IceVirus a răspuns:

Daca esti copil iti sugerez tableta. Are Gplay de unde poti lua jocuri/aplicatii utile, printre care se numera: TrustGo (anti-virus si foarte bun daca iti pierzi telefonul) Skype; FaceBook, Twitter, Massenger, etc. Are aproximativ un milion de astfel de aplicati + grafica interactiva.
Daca esti adult iti sugerez laptop: Este foarte bun pentru job, si spre deosebire de tableta poti lucra cu programe gen: AutoCAD, Google SketchUp 8, etc. (pentru afaceri). Ia-ti de vrei, dar dupa parerea mea tableta ar mai buna.

| CrissTty a răspuns:

Laptop barosane ca e mai mare si accesibil si mai bun. tableta doar pentru mess si facebook si jocuri din astea de pe telefonrolling on the floor) ar veni un telefon mai mare. funda; x?