| cookie_1240 a întrebat:

Laptopul meu s-a tampit de tot.
Am incercat sa dezarhivez un joc cu winrar (mentionez ca jocul nu e virusat si stiu ce spun pentru ca am 3 antivirusuri >- nod32, kaspersky si avast!) iar la un moment dat se opreste si imi zice ca nu mai am memorie sad. Il dezarhivez in E: pentru ca am mai mult spatiu (cam 200 GB) doar ca el se salveaza in C: (unde am 1 GB)... orice as face si oricat m-as chinui sa-l pun in E: el se muta cum vrea el in C: crying ce as putea sa fac?

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

3 antivirusuri nu maresc protectia absolut deloc, eventual o scad. Nu te mai lauda cu asta, ca te faci de rusine. Revenind la problema, cand dezarhivezi ceva, orice, programul face dezarhivarea intr-un fisier temporar undeva in C/: dupa care il copiaza, in cazul tau, pe D/:. Ca sa eviti asta trebuie sa lucrezi in setarile din winrar si sa schimbi directorul temporar de pe C pe D.

| CosteaVlad a răspuns:

Aoleeeeu. Ţie în calculator îți rulează 3 antiviruși simultan? Primul sfat pe care ți l-aş da ar fi să dezinstalezi 2 dintre ei, și să lași numai unul. Este suficient, crede-mă. E cea mai mare prostie să instalezi 2 antivirusuri, dapoi 3, pentru că acestea la un moment dat vrând-nevrând o să intre în conflict între ele și o să fie vai de capul PC-ului tău.
În cealaltă ordine de idei, în momentul când dai click dreapta pe arhivă, dai extrage în directorul specificat, și selectezi un folder aflat pe acea partiție cu spațiu suficient, el normal și logic va trebui să ți-l descarce în acea locație pe care ai specificat-o...

| cristi202 a răspuns:

Lasa deoparte povestea cu NOD 32, Kaspersky si Avast. NOD 32 nu da voie altor antivirusi sa existe pe linga el. Nu am tinut cont de sfatul ce l-am primit la instalare de a dezinstala orice alt antivirus, caci aveam si eu Kaspersky, si imediat ce am pornit instalarea, m-a atentionat ca am pe computer si versiunea de la Kaspersky. Deci a trebuit sa dezinstalez mai intii Kaspersky-ul. Daca cumva tu ai reusit totusi sa le ai pe ambele trei, desi nu stiu cum!, e bine sa stii ca NOD-ul, pe care eu il consider cel mai bun, e prost in aceasta situatie, nu poate functiona normal impreuna cu alti antivirusi. Avast e extrem de slab. Asa ca, ai grija, nu prea ti-e protejat calculatorul!

| yoppzz11 a răspuns:

Mda... degeaba ai antivirusiiiii... poti avea si 100 caci fara un antispyware si un firewall mai bun (firewall nu ma refer la cel din windows pentru ca este depasit de situatie) pe langa firewall antivirus si antispyware iti recomand si threatfire este un program extrem de bun care a fost premiat de multe ori
asa daca iti apare la instalare (la cateva joculete apar) standard sau custom alegi custom si ii faci un folder pe e... dar de ce nu muti programele din c in e ca sa iti ramana mai mult loc?

| yoppzz11 a răspuns:

Scuze ca nu am continuat... cam mananc din cuvinte deci
Mda... degeaba ai antivirusiiiii... poti avea si 100 caci fara un antispyware si un firewall mai bun (firewall nu ma refer la cel din windows pentru ca este depasit de situatie) am scris direct pe langa firewall
asa fara firewall bun si un antispyware nu ai protectie completa
big hug

| nelyjoly a răspuns:

Salut prietene. Instaleaza frate mai multi antivirusi ca esti tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar sa tampit. Si eu am probleme cu laptopu, se blocheaza cand fac duel la Metin2 si pierd duel.