| Razvan03Andrei a întrebat:

LG Optimus P970, Black 1.169 Lei
LG P990 Optimus 2x, Black 1.279 Lei
Samsung I9001 Galaxy S Plus, 8GB, Black 1.239 Lei
HTC EVO 3D 1.399 lei

Choosewinking

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Evo 3d. Dar ai omis ceva, la 1500 lei e galaxy s2

| Razvan03Andrei explică (pentru sltlp):

Apare acolo s2?
Oricum,observ ca nu mai este in stocul nicarui magazin, acest telefon este oprit din productie datorita unor conflicte intre HTC si Google..deci a iesit de pe piata si nu vreau sa ma risc sa-l iau de la second-hand sau la negru=)

13 răspunsuri:
| Razvan03Andrei explică (pentru sltlp):

Scuze,dar in descrierea mea de mai sus nu spuneam nimica de S2happy
Nu am atatia bani, chiar nu stiu ce sa zic.
Vreau un telefon bun si atatahappype gsm am auzit ca sunt telefoane furate sau sunt luate de la negru. Oare de ce a fost 2000 de lei ultima data si au scazut asa..instantaneu la 1500?
Probabil 2000 a fost prima oara si 1500 a ajuns acum, dar in mod normal este 1800tongue

Merci oricum!

| sltlp a răspuns (pentru Razvan03Andrei):

Ma chinui degeaba. cum sa fie ma furate, cand is noi cu tipla. deci atata logica nu am vazut. Vad ca in Romania, cred ca si in alta parte, te plangi ca is scumpe, iar daca is ieftine nu le cumperi.

| Razvan03Andrei explică (pentru sltlp):

Mai.Nu vreau sa par un dobitoc dar sincer cred ca asa ma crezi.
Am citit pe atea site-uri prostiile astea si am citit si "zvonurile astea".De ce pe eMAG si pe celelalte site-uri mai serioase(sau chiar si la Orange sau Vodafone) sunt peste 17 milioane, iar GSM il au cu 15? Pai daca te gandesti putin, daca GSM are face nu stiu ce concurenta ceilalti nu l-ar lasa sa depaseasca nici macar 16 milioanestraight face
Oricum, stii ce este un telefon la negru?

"Este furat din magazin si vine nou noutz in mainutzele tale."
Daca gasesti pe cineva ti-l da nou nou nedesfacut din cutia aia a lui(sigilat), sau pur si simplus desfacut de curiozitate si aprins de 2 ori.La negru le ia la juma' de pret(adica din 18 milioane, ei le dau cu 9 probabil) si cei de la GSM daca le fura isi fac ceva profit! Nu spun ca GSM le fura, dar ti-am explicat ce e comertul "la negru"[presupun ca stiai deja] si chestia cu preturile.La roman orice e ieftine e bun, dar ce e scump e Foarte Bun!
Acuma pune-ti si tu intrebarea.
Daca eu vand limonada mea cu 1 leu si tu pe cealalta strada(fiind amandoi fata in fata) vinzi tot cu 1 leu, logic ca lumea cumpara de la oricare.dar daca eu las pretul la 80 de bani si tu ai la un leu, romanul ar veni la mine mai mereu! Tu daca vezi ca nu mai faci vanzare mai deloc, nu dai su tu la 75 de bani sa zicem?tongue
Serios, asta e o chestie de. logica.Cei care cumpara telefoanele trebuie sa-si faca profit. Daca Orange le cumpara cinstit si le da la 18 milioane si vede ca GSM le da la 15, ori nu vrea sa scada pretul ca nu ar mai face profit, ori stie ca lumea vine la firma mai serioasa si cu mai multa publicitate..in cazul nostru--->Orange

| sltlp a răspuns (pentru Razvan03Andrei):

Nu am chef sa iti citesc romanul. Am colegi care au comparat de la acel site si totul e ok. INTELEGE< emit bon fiscal, factura, gatantie, deci nu e nimic la negru. ORange is niste porci. Ei tineau xperia play la 2500 llei cand pe eMAG, na, ca poate asta iti convine, costa 1500 lei.

| sltlp a răspuns (pentru Razvan03Andrei):

Acum am citit tot, si nu ai dreptate. Stii macar, asa de curiozitate, cu ce pret iese din fabrica un telefon? raspuns: un galaxy s2 iese din fabrica la un pret de cam 700-800 lei la care se adauga tonele de taxe, si adaus comercial si alte minuni.

| Razvan03Andrei explică (pentru sltlp):

Pff.Te las ca vad ca te-am evervat deja.Stiu ce e aia.lol
Ei stiu cu cat il i-au, pun taxele si alte chestii si ajung la un pret final, iar dupa ajung sa puna inca ceva milioane peste pentru ceva profit.Dar totusi nu inteleg de ce este totusi diferenta de 3 milioane..hai sa zicem 2happyLamureste-ma!

| sltlp a răspuns (pentru Razvan03Andrei):

Ok. te pun in alta situatie. Tu, detii un magaizin online. Si normal, e mai nou. Crezi ca daca o sa pui preturi astronomice o sa cumepre cieva ceva, din potriva

| sltlp a răspuns (pentru Razvan03Andrei):

2. stii, pe vremea lui ceausescu, era fix cum descrii tu, adica toate produsele aveau acelasi pret indiferent de locu din care ai cumpara. DAca e dupa tine, d e ce nu costa toate la fel peste tot?

| Razvan03Andrei explică (pentru sltlp):

Nu spun ca un telefon S3 sa coste peste tot 26 de milioane
Dar una este 15 milioane si alta 18happy
Nu conteaza, intam in amanunte neimportante.
Diferenta dintre S Plus si LG este de 50 RoN si totusi LG este mai bun ca specificatii, numai ca la S Plus tine bateria putin mai mult si in plus de asta viteza de download este dubla fata de a lu' LG si are ecran Super Amoled.ATAT
In rest, LG dominawinking

| MrSonnyist a răspuns (pentru Razvan03Andrei):

Acum hai ca intru si eu la discutiehappy. Amandoi aveti putina dreptate.Sti ce cred eu? LG-ul e mult mai slab la rezistenta sau la durabilitate ca S plusul.Am auzit ca prin service e prin de Lg-uri.Acuma nu stiu.In ciuda faptului ca LG-ul e mai bun eu tind pe s plsu sau s2.Si chestia cu furatul nu cred ca e adevarata! mai sunt care scot povesti ca sa le scada vanzarile. Poate ca de aia au scazut asa pretul la S2.Si eu am sa imi iau telefonul online.Si cred ca am sa imi iau un S2 de pe GSM. Oricum. Unde e mai ieftinhappy.Si inca ceva.Iti vine produsul acasa il desfaci si te uiti la el.Nu numa il iei si il butonezi.Inspectezi cutia, sigiliu, calitatea produsului si alte chestii.Si acum cum crezi ca fura aia sute de telefoanehappy.Si fara sa ii prinda nime.

| Chewbacca a răspuns:

Categoric HTC EVO 3D pentru fiabilitate, rezistenta, functii si performantewinking