| gigiro a întrebat:

Locuiesc in Austria, si nu avem voie sa ne montam antena satelit. Locuinta este prevazuta cu o antena pentru 10 apartamente, dar nu pot prinde decat pro tv international si tvri. Ce as putea face sa prind si alte programe? Metode mai ieftine, ca. banii.

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

Trebuie in primul rand sa afli pe ce sateliti este indreptata antena (este cu siguranta ca mai multe LNB-uri) Daca afli asta, te uiti in internet la fiecare satelit in parte si vezi care programe romanesti se transmit. Cu aceasta lista mergi la "Mieter" si ii spui ca instalatia lui nu functioneaza cum trebuie si sa ia masuri sa repare, ca vorba aia tu platesti chirie si pentru antena si ai dreptul sa functioneze cum trebuie. Daca nu se intampla nimic mergi la "Mieterverein" si te vor ajuta ei sa ajungi la dreptul tau.
Bafta

6 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Ai pe net realitatea tv (http://webtv.realitatea.net/live) si antena 3 (http://www.antena3.ro/live.php) si mai este si pe net antena 2, eu zic ca-s suficiente!

| matrixismyname a răspuns:

Ia-ti antena d-aia de apartament de o pui pe televizor, cum au americanii...

| Lora a răspuns:

Instaleazati programul cool tv

| gigiro explică:

Fara net, ca deja ma dor ochii de pe TPU. iar antena de camera. e buna de pus pe varza! Am incercat una, ziceau ca-i " meseriasa", costa cam cat un tv,...

| Malo a răspuns:

Sa te uiti pe net happy e gratis si usorwinking merit o fundita? big grin

| amalia_1879 a răspuns:

Poti viziona si pe pc programele preferate care sunt transmise.alcv nu stiu