| Andrei456 a întrebat:

Luna aceasta a inceput sa imi apara tot felul de reclame pe centrul ecranului cu tot felul de aplicatii, una dintre ele imi apare cu numele de CompareItAplication si altele. Cum pot scapa de ele? Am Adblock Plus insa nu merge pe ceste reclame.

Răspuns Câştigător
| BenWilde a răspuns:

Pare a fi un virus enervant. Nu iti fa griji, nu o sa-ti distruga nimic, doar ca o sa iti bage pe gat reclame. Incearca sa faci multa curatenie. De ex. reinstaleaza browserul care il folosesti, da un scan cu antivirusul, vezi prin setarile browserului ce ai, etc. Daca nu scapi, cheama pe cineva care se pricepe la calculatoare. Daca nu reusesti sub nicio forma, o reinstalare a sistemului de operare ar trebui sa rezolve problema. Totusi las-o ca ultima solutie.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pentru ca AdBlock nu are treaba cu adware!

| halogen001 a răspuns:

Depinde ce browser e, de la setari se sterg cookies, se opresc addon-urile, extensiile, aplicatiile, plugins-urile. Probabil au fost instalate unele extensii in browser odata cu alte programe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Adwcleaner. Descarca si scaneaza cu el, stergi si restartezi pc-ul.