| Skynox a întrebat:

Au inceput sa imi apara reclame pe Facebook, Youtube ( https://s18.postimg.org/ca5b19vc9/dastea.png si altele )
Cand a avut un prieten am scos astea prin setarile google ( More Tools- Extension - si dezactivez ce ti se pare necunoscut ).
Avand si eu acum aceasta problema, am incercat acelasi lucru, dar mie nu imi apar extensiile, imi apare altceva:
https://postimg.org/gallery/j6xgmqgy/
Ma poate ajuta cineva? Am si Adblock pentru Chrome, si Adblock plus.

3 răspunsuri:
| 6Anonim9 a răspuns:

Mie mi-a luat cateva saptamani sa-mi dau seama ce sunt alea. Sunt malware, care se "furiseaza" de-odata cu alte programe, pentru a face reclama, spam. Descarca un anti-malware, dai scan, bifezi casuta "remove" ca si metoda de rezolvare, apoi iti va sterge toate malware-urile din tot calculatorul. Nu-ti fa griji, sunt niste programe individuale, nu iti sterge nimic in plus. Succes!

| Skynox explică (pentru 6Anonim9):

O sa incerc si revin cu un raspuns!

| Skynox explică (pentru 6Anonim9):

Am luat Malwarebytes, am scanat, am bagat in quarantine. Mi-a cerut sa dau restart, am dat, dar nicio rezolvare.