| Artemis_2739 a întrebat:

M-am hotarat ca, pentru a-mi imbunatati engleza, sa citesc articole in engleza pe net. Ceea ce ma enerveaza este ca, cum multe cuvinte imi sunt straine, trebuie sa le tot caut in dictionarul online. Nu exista vreo optiune, ca atunci cand pun mouse-ul pe cuvant, sa-mi apara direct traducerea in romana? ( ca atunci cand traduci cu google translate, si, punand mouse-ul pe cuvantul in romana tradus, iti apare originalul, in engleza)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca folosesti Google Chrome acesta iti va face traducerea, chiar daca nu este stralucita poti sa intelegi despre ce este vorba si vei avea mai putine cuvinte de cautat. Succes si numai bine!