| Cristi3672 a întrebat:

M-ar interesa o camera spion, pentru exterior, cu posibilitate de înregistrare și pe timp de noapte și să poată înregistra minim 4 ore ...Ps As vrea sa pun dispozitivul intr-un salcâm. Aș vrea să știu oare ce camere spion folosesc cei de la Romsilva când spionează prin păduri?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

In paduri, camerele se monteaza pe trunchiurile copacilor, unde vizibilitatea de la frunze permite.
Camera trebuie sa aiba asigurata alimentarea pentru o durata cat mai lunga (cateva zile), ceea ce presupune si o baterie de capacitate suficient de mare (Led-urile pentru vizionare nocturna consuma intens).
In plus, camera trebuie sa fie de exterior (sa functioneze si la -20-30 grade) si sa aiba (cartela de) memorie suficient de mare.
Pe un salcam este greu si scump sa montezi asemenea camera rezistenta.