| 7downkick a întrebat:

Telecom sau Orange sau Vodafone?
Salut, vreau să îmi cumpăr un număr de telefon,, la liber", cu acel număr vreau să îmi fac cont de google, ideea este că nu știu ce să aleg dintre cei 3 operatori, au toți semnal bun la mine în oraș, dar vreau un număr cumva care să nu mai fi fost folosit la Google, Facebook, whatsapp, etc. În trecut am pățit așa am cumpărat un nr nou la liber de la Orange și a mai fost adăugat la Google și nu am putut să îmi fac cont, mă gândesc că dacă din cei 3 operatori aș alege unul mai nepopular ar fi mai mari șansele să am un număr nou cum ar veni nemafolosit? Ce sfat aveți?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Deschide-ti conturile cu nume si parola, nu cu numarul de telefon.
Nu uita sa dai si o alta adresa de e-mail, precum si un numar de telefon (constant, vechi, al unei rude apropiate), de recuperare!

| Hyperion7 a răspuns:

Vodafone este cel mai ok, am avut atâtea numere de la ei și cu niciunul nu am avut vreodată vreo problema.
Plus că Vodafone are oferte mult mai bune decât la Orange sau Telekom, deci da.

| Hrhajsj a răspuns:

Salut! Orange mi se pare cel mai ok operator, de la preturi la semnal. Cat despre cartela, atunci cand o cumperi, ea vine cu un numar aleatoriu de telefon care nu a fost folosit. Sper ca te am ajutat!