| king4aday a întrebat:

M-ar interesa un program cu care pot administra in mod diferit doua displayuri. Televizorul il folosesc pe post de monitor sau, doar sa ma uit la un film din cand in cand. In timp ce ma uit la film, monitorul principal (dispayul laptopului) e destul de deranjant, fiind unul langa celalalt. As vrea ca displayul de pe laptop sa se stinga in timp ce ma uit la film dupa un anumit timp dar, nu gasesc nicio setare in acest sens. Am incercat UltraMon insa, nici asta nu rezolva problema. In mare, as vrea ca monitorul pe care nu-l folosesc dintre cele doua sa se stinga dupa un timp. Cu ce program as putea face asta sau, unde sunt setarile in windows pentru asa ceva? (am placa Intel, nu are inclus asa ceva in driver si soft de administrare).

2 răspunsuri:
| Alexandro9050 a răspuns:

Daca bagi cablul in televizor si in laptop, apasa butonul start, all programs, accesories si connect to a projector, iar apoi selacteaza projecto only si monitorul laptopului se va stinge, si vei folosi si rezolutia care o are televizorul este mult mai bine asa, si nu trebuie sa descarci nimic

| razboinicu2016 a răspuns:

Dupa ce bagi cablul in laptop si in televizor apesi pe laptop Fn7(aici depinde si de laptop)