| Zr_SHk_1992 a întrebat:

Ma ajuta si pe mine cineva?
Am si eu o problema cu microfonul. Se aude foarte foarte incet. Adica, persoana la care sun ma aude foarte putin doar daca tip. Am conectat si un microfon, dar fara reusite - aceleasi rezultate.
I-am dat o verificare si intr-adevar vibratiile sunt de abia la a doua linie daca tip.
Am intrat prin toate setarile posibile, i-am dat si configurare la recording dar tot degeaba. Stie cineva de la ce poate fi? Mentionez ca am win7.
Ce setari ar trebui bifate in System sounds?
Orice idee e binevenita.
Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Laurian1999 a răspuns:

Posibil microfonul are mufa conectoare un pic uzata si nu mai face fata! Incearca sa cumperi unul nou, ca sa nu mai tipi in casa degeaba!

| Zr_SHk_1992 explică (pentru Laurian1999):

Nu are cum sa aiba mufa uzata pentru ca doar de am cumparat castile cu microfon.

| Zr_SHk_1992 explică (pentru Laurian1999):

Laurian am rezolvat problema. Am cumpart o pereche noua de casti prin USB si se aude perfect microfonul happy. Posibil la castile celelalte sa aiba mufa uza cum ai zis tu s'au sa au probleme cu placa audio. Totusi mersi happy