| Mintique a întrebat:

Ma ajuta si pe mine cineva?
Am si eu o problema cu microfonul de la laptop. Se aude foarte foarte incet. Adica, persoana la care sun ma aude foarte putin doar daca tip. Am conectat si un microfon, dar fara reusite - aceleasi rezultate.
I-am dat o verificare si intr-adevar vibratiile sunt de abia la a doua linie daca tip.
Am intrat prin toate setarile posibile, i-am dat si configurare la recording dar tot degeaba. Stie cineva de la ce poate fi? Mentionez ca am win7.
Ce setari ar trebui bifate in System sounds?
Orice idee e binevenita.
Va multumesc anticipat. (scuze de categorie -.- )

1 răspuns:
| DDCC a răspuns:

Salut!
1. Vezi în Dxdiag
Click pe Start, scrii Dxdiag și te uiți la Sound 2 dacă îți arată ceva eroare.

2.Placa de sunet, fă o reinstalare:
Start, scrii device manager, mergi la Sound, video..., click dreapta pe placa de sunet> Uninstall.
Apoi o instalezi iar driverul dacă mai ai CD/DVD-ul cu driverele sau îl cauți pe net dacă știi denumirea plăcii de sunet (o notezi).
Drp.su, driver genius, slim drivers sunt programe de actualizare a driverelor.
Mă gândesc că te-ai uitat la Levels (de Boost).