| darkus14 a întrebat:

Ma bate gandul sa vand unitatea sa iau un laptop si sunt nedumerit cat as putea sa cer pe ea. Am in felul urmator:
-Carcasa DeepCool Teseract
-Cooler CPU Zerotherm Nirvana NV120 premium
-Placa de baza AsRock 980DE3/U3S3 - garantie 1.5 ani
-CPU AMD FX 6300 - garantie 1 an
-RAM 2x4GB 1333 Kingstone - garantie pe viata
-Placa Video Asus R7 260x 2GB DualFan - garantie 2 ani
-HDD WD Blue 1TB SATA III - garantie un an
-Sursa nJoy 500W
-DVD-ROM

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Eu nu l-as vinde. o sa cumperi un laptop care dupa doi ani o sa devina un desk, pentru ca o sa il ai conectat la curent ca si un desk. atat o sa iti dureze bateria, si nu cred ca dupa finalul ei o sa cumperi alta. in plus un laptop nu o sa-ti ofere prestatiile unui desk, in ideea ca o sa compari doua cu caracteristici similare.
un laptop e mai comprimat si intotdeauna o sa sufere din cauza temperaturii. crezi ca e un avantaj foarte mare ca poti sta in pat cu un laptop?
te inseli. in plus au o viata utila mai scurta. insa daca vrei un laptop, atunci vinde sistemul ce il ai si o sa vezi ce minunatie e un laptop.

| darkus14 explică (pentru gelu1970):

Ma pricep destul de bine sa stiu avantajele si dezavantajele unu laptop fata de un PC. Ideea e ca sunt student din provincie si am mare nevoie de mobilitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1800 de lei.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihai437 a răspuns:

Vezi cat ii pe net una, si scade circa 80 lei, sti? ca sa nu iesi chiar in pierdere. Avand in vedere ce ai zis, ai un calculator destul de sic. Bafta.

| salltpu a răspuns:

1800-1900-2000 depinde