| Anonimuserr a întrebat:

Ma gandesc asa. Nu se poate crea inventa ca traim intr-o era a inventiilor. Ce o fi asa greu sa creeze un aspirator gigant atasat pe un camion ca sa poata sa aspire strazile/aleiile/trotuarele de praf. Bineteles sa fie mai multe masini de genul asta. Nu neaparat spalat ci aspirat tot praful evident cu conditia ca la fiecare intrare in Bucuresit sa fie puse covoare de apa ca masinile sa fie curatate cand intra in Bucuresti.
Deci nu se poate crea ce am zis mai sus?

7 răspunsuri:
| bogdan3vl a răspuns:

Pai sunt deja utilaje speciale de curatat strazi si alei cel putin la mine in valcea sunt nu stiu la tine... au niste perii mari pe sub care freaca mizeria de pe asfalt dar o si aspira nu ramane acolo

| geo691 a răspuns:

Daca nu ma insel exista asa ceva dar nu in Bucuresti ci in tarile mai dezvoltate.

| Dash a răspuns:

Pai se poate crea si este chiar o idee buna, dar se pare ca cei de la conducere nu vor sa risipeasca banii aiurea, considerand ca este mai bine sa le intre lor in buzunare...

| Anonimuserr explică:

~Un utilaj cum am zis eu trebuie sa exista, si daca existe ar fi trebuit sa fie cumparate pentru Bucuresti si nu numai pentru Bucuresti pentru marile orase ale romaniei aceste masini aspiratoare mari. Bineteles eu as vrea pentru toata tara in viitor sa aspire si pe la tara in ( mediul rural ) pentru o tara curata sa cuerete in mediul rural pe sosele, autostrazi. iar in Bucuresti pe trotuare, bulevarde, strazi si evident pentru pomi sa existe ceva asemanator. Pomii sunt ingropati in praf in Romania.

~ Cu praful facut sa fie ''abalat'' sa zic asa si sa fie depozitat undeva, nu stiu in gropi speciale undeva departe dar sa fie bine inchis emertic.

| Anonimuserr explică:

Atunci in spatiul cosmic evident bine etansate cu sprijinul USA. Si ma refeream undeva departe sa se gaseasca un loc sa fie exact departe de oricine altcineva cum ar fi o campie. Nu stiu parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cu praful aspirat ce propui de făcut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Anonymus, undeva departe pentru tine este undeva mai aproape pentru altcineva. Depozitarea este o soluție pentru cei care nu văd mai departe de lungul nasului.