| anonim_4396 a întrebat:

Ma intrebam daca se poate intoarce invers... un film facut cu un aparat digital. big grin Exista vreun program sau ceva? Cel care a filmat a tinut aparatul pe verticala, si cred ca va imaginati, cand vrei sa urmaresti filmuletzul nu poti sta cu capul intr`o parte! laughing Va rog sa ma ajutati! :* Multumesc!batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

O idee ar fi să foloseşti o opţiune a unor plăci video ale unora dintre computere (Dell, de exemplu). Mă refer la combinaţia de taste CTRL + ALT + săgeată în dreapta (nu este specifică unei aplicaţii software, ci este specifică computer-ului, mai exact plăcii video). Dacă apeşi aceste 3 taste, imaginea se roteşte cu 90 de grade, în sensul acelor de ceasornic.

Sau dacă apeşi CTRL + ALT + săgeată în jos, atunci imaginea se roteşte cu 180 de grade, în sensul acelor de ceasornic.

Pentru a reveni la imaginea normală, trebuie doar să apeşi: CTRL + ALT + săgeată în sus.

Merită să încerci...