| McFlurry a întrebat:

Ma poate ajuta cineva sa leg o statie auto (amplificator) la PC? Statia e un Blaupunkt BQA 107.

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Da. Cum o alimentezi?

| Arthur a răspuns:

Sursa nu o să poată acoperii consumul. Ai nevoie de un alimentator destul de bun care poate debita 12-14 V.
Sursa o cuplezi la cele trei contacte unde scrie : 12 V. Contactul din margine la minus iar celelalte două la borna plus.
Dacă foloseşti patru boxe le cuplezi la cele patru mufe mamă de lângă bornele de alimentare.
Intrarea de semnal este la mufa unde scrie : input. Semnal pentru staţie poţi culege şi de la ieşirea de căşti.
Nivelul de semnal iniţial îl reglezi de la butonul negru unde scrie : GAIN ADJ.

| McFlurry explică:

Din sursa thinking sau sa ii iau un transformator de 12V?