| danyelaamalia36 a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva? Va rog frumos. Ieri cainele meu a rupt cablurile la net, am chemat sa le schimbe si acum nu imi mai merge netul pe telefon, doar pe calculator. In telefon nu imi apare nici o retea, nimic. Va rog sa ma ajutati, ce pot sa fac? Cum sa-l repar? Trebuie din pc?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Dacă ai fibră optică de la RDS, atunci routerul respectiv are un buton special care emite/oprește semnalul radio de la antene; trebuie să-l activezi. Scrie pe el WPS și trebuie ținut apăsat 3-5 secunde. Ledul butonului respectiv se vede doar când este mai întuneric pentru că este băgat în carcasă de plastic.
Când ledul este stins nu mai exista semnal wireless, ci doar pe cablu.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Suna la cei de la cablu sa vina inapoi si sa puna in functiune integral instalatia, asa cum a fost reglat inainte!

| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca iti apare reteaua dar cu alt nume. Vezi care retea are semnal mai puternic, de obicei prima din lista, mergi la router si introdu parola de pe spate.

| hd04wbw a răspuns:

Dacă nu ți-a schimbat routerul, atunci trebuie că din setările telefonului să activezi wi-fi iul, să dai căutare, și apoi introduci parola de la router. Dacă ți-a schimbat routerul faci același lucru doar că pe spatele routerului o să găsești ip-ul și parola lui.

| Bizon95 a răspuns:

Routerul NU ar trebui sa aiba nimic de a face cu, cablurile rupte
asa ca daca iti merge netul pe calculator, ceva e naspa in router
verfica putin daca antena e insurubata bine

SAU CHIAMA-L DIN NOU PE AIA CARE TI-AU FACUT CABLURILE, e clar ca au dat kix cu brio la ceva!

| danyelaamalia36 explică:

? da a fost vaccinat