| Andreea2220 a întrebat:

Mă puteți ajuta și pe mine am un router wireless Tenda W316R. Cineva îmi spunea ca nu are Wi-Fi este adevarat? Mie îmi apare Wi-Fi pe telefon si când dau să intru pe o aplicatie îmi spune " Verificați conexiunea și reîncercați". Aaa și îmi apare Wi-Fi fara sa bag firu de internet in router dc? Ajutati-ma va rog. FUNDĂ!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca routerul are antena (antene), atunci e cu wi-fi. Daca nu, atunci e fara. Al tau are si e de 150 Mbps.
Routerul wi-fi emite semnal radio si daca nu e conectat cu cablu la internet.
Semnalul wi-fi detectat de telefonul tau e de la routerul tau (sau din vecin), dar trebuie sa faci intai conexiune si dupa acea poti folosi aplicatiile care necesita internet.