| Cosssyy a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu o sugestie de laptop? As vrea sa'mi achizitionez unu pentru filme si navigare in special dar si pentru jocuri, bugetul fiind de 2500 maxim 3000

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pentru jocuri laptop-ul nu e cea mai buna solutie, e de preferat un desktop, dar asta nu inseamna ca nu gasesti lcruri bune si aici.
Am 3 variante pentru tine.
Ca si performanta, cam asa:1>2>=3.
1. http://bit.ly/1fb3qEZ
Cpu Intel haswell, ofera o autonomie ridicata datorita consumui sazut de energie. Foloseste cpu din cea noua generatie de la Intel.
Gpu-ul este si el foarte performant. Nu o sa puna probleme in nici un joc actual, ruland la detalii ridicate.
2. http://bit.ly/15lYGuu
Cpu mai slab, cu o genratie mai veche decat primul, insa performant. Consumul de energie e usor mai ridicat, iar performanta in jocuri ce putin mai mica.
3. Aceeasi generatie ca si la 2 la cpu si gpu ca la 2. http://bit.ly/1e7yZPk. Procesorul este ceva mai slabut decat la 2, dar asta deoarece consuma de pana la 2 ori mai putin. Daca vrei sa cumperi, poti sa folosesti voucher-ul 6WXBQPKQ pentru o mica reducere.
Daca ai nelamuriri, dai mesaj sau raspunzi.

| introduaicinumele a răspuns:

"si pentru jocuri" la banii aia nu te astepta la performante. mai ales in jocurile noi.

Iar ca sugestie ce sa zic, ia-l pe ala care-ti place, pentru filme si navigare e bun orice laptop (chiar si unul de 1000 lei sau mai ieftin). Dar daca vrei sa le vezi ca lumea orienteaza-te spre un laptop cu ecran mare (si rezolutie mare), procesor dual core si eventual placa video dedicata ca sa mai mearga un joc cat de cat. Nu putem sa-ti bagam noi pe gat un model. depinde de preferinte.

| Cosssyy explică:

Mmmm cum e cu linux? Si pentru filme am inteles ca sunt de preferat cele full hd...