| anonim_4396 a întrebat:

Mai exista in Romania banca fara comision?

ma refer la comisioane pentru a avea un cont, nu altceva. vad ca au bagat taxe administrare si etc. cum ii mai suportati fratilor, va jupoaie pielea pe fata nu numai pe la spate.

5 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Acum ai vazut si tu ca au bagat taxa de administrare la conturi in banca? tongue Nu exista banca fara comisioane... de acolo isi scot o mare parte din profit.
Numai bine, Shin

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cum sa fie banca fara comisioane?!? Pai din ce sa plateasca oamenii aia care fac hartiile si tin evidenta banilor tai? Sunt o armata de oameni! Si daca ai 1 leu in cont, comisionul este la fel, pentru ca munca este aceiasi si daca ai 1 leu sau 1 milion de lei.Si n-o sa traiesti tu vremea in care o banca sa faca acte caritabile sau sa lucreze gratis!

| anad a răspuns:

Anonimule, banca este o afacere ca oricare alta si ai dreptate ca ne jupoaie(ca peste tot, nu numai ei). Problema e ca suntem la mana lor(la fel la cei cu gazul, curentul, apa) si nu avem ce face. In alte tari nu populatia a facut ceva, ci mediul de afaceri este serios, responsabil si are taxe acceptabile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@anelaubed Daca in Romania nu se poate, iaca ca in alte tari se poate. Dar Romania este tara imposibilitatilor doar, si a celor care gandesc ca tine.

Din ce o sa traiasca? lasa ca nu le plangem de mila, macar sa dea faliment toate bancile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba exista banci care nu au comisioane pe tranzactii.
Cel putin in Norvegia stiu sigur ca nu sint comisioane ca doar aici stau si imi invart banii.
Banca mea ia un comision de administrare a contului de 250 nok pe an (250 nok = 135 ron). Un salariu tare mic de camerista este in jur de 10 000nok- asta asa ca sa se poata face o comparatie.

Plus banca online e absolut gratis...

Bancile din Romania.sa fim seriosi. daca traiesc din comisioane nu-si fac treaba cum trebuie.