| SorinELoo7 a întrebat:

Mai pot face upgrade pe placa de baza ALiveNF6G-VSTA...?

5 răspunsuri:
| rgx a răspuns:

Nu poti sa-i faci upgrade, decat un update de bios...

| SorinELoo7 explică (pentru rgx):

Eu voiam sa schimb placa video cu una mai buna (nu de ultima generatie)

| SorinELoo7 explică (pentru rgx):

Nu mai retin modelul, dar este de 230 V. Vad ca mi-ai dat link-uri cu placi video, deci mai pot pune ceva pe ea (placa de baza)...
PS: Acum am o placa video ATI Radeon X1050 de 256 Mb

| rgx a răspuns (pentru SorinELoo7):

Dacă vrei să schimbi sistemul ar fi bine să începi cu sursa. Dacă schimbi placa video, pe sursa aceia pe care o ai, s-ar putea să arzi placa video(și/sau alte componente) pe care o cumperi și așa ce rost mai are...