| Sapphire a întrebat:

Mai pot recupera o arhiva din messenger daca la sectiunea "Archive" am avut bifat din greseala a doua optiune "Yes, save all of my messages, but clear them each time I sign out."? E vreun program special pentru asa ceva? Va rog. Dau fundita. :-s

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Există programe cu care poţi secupera fişiere şterse, de exemplu poţi încerca Recuva http://download.chip.eu/......99434.html exe&t=4c187a32&sign=4280f12c1f8e0b75985c91009ca0635d&dl_type=dl_hs
E un program destul de ok, dar asta nu înseamnă că poate face voodoo, recuperându-ţi orice fişier şters. Arhiva de mess ţi-o va recupera, însă nu va mai avea integritatea de 100%. Îţi va putea recupera undeva pe la 60-70% din ea. Acuma probabilitatea este discutabilă atât în funcţie de timpul cât a fost arhiva stocată pe HDD şi de cât timp a fost ştearsă, cât şi de dimensiunea şi numărul de fişiere pe care le avea.
Succes :)

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Numai poţi recupera nimic. Cel mai bine e să bifezi prima opţiune şi îţi va salva de acum încolo. Altceva nu poţi face!

| Brotacelu a răspuns:

Nu mai poti face nimic!

| DanSor a răspuns:

Nu, pentru ca se sterge (arhiva) automat cand te deloghezi... intra la setari si bifeaza prima optiune.winking
O zi buna happy

| Ciuƒix a răspuns:

Cred ca exista ceva...