| goodbye5 a întrebat:

Mai TPU! Am o dilemă big grin
Deci, de curând, m-am mutat. Aici, nu am internet, sau pc.
Intrebarea e, pot sa bag internet, daca nu am pc? Adica sa il conectez la router wireles?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, pe furnizorul de internet nu-l intereseaza daca tu ai sau nu pc sau ce alte dispozitive ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. ai nevoie de un pc pentru configurare... pe net se face treaba asta, odata configurat, poti avea net wireless fara pc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai, netul trebuie configurat de pe un laptop sau pc conectat la modemul wireless. Dupa aceasta configurare, poti folosi wifi fara ca pc-ul/laptop-ul sa fie conectat la modem. Toate astea pana la un update/resetare(o fac cei ce furnizeaza internet din cauza unor probleme tehnice). Cand ei fac o resetare, va trebui din nou sa -ti configurezi netul. Cu asta te vor ajuta ei de vei suna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa bagi net si sa-l folosesti de pe telefon sa zicem dar trebuie configurat happy. Ori vin ei la tine (furnizorii de internet) ori te duci tu la un service cu router-ul, incarcatorul de la router si id-ul si parola pe care le-ai primit cand ti-ai luat net happy