| IonutGaby a întrebat:

Vreau sa imi iau un router wireles pentru a avea internet pe telefon, intrebarea mea este:eu am cablu de internet si nu stiu daca dupa ce bag cablul de internet in router o sa mai am internet pe calculator...pot gface in asa fel incat sa am si pe router si pe PC internet cu aceleasi cablu de net? Multumesc!

6 răspunsuri:
| Ionel85 a răspuns:

Cand primesti routeru iti da si un cablu in plus special pentru a lega routeru si la pc. Uite eu il am pe asta si sigur are cablu http://bit.ly/1mtKtAz

| SpecialOana06 a răspuns:

Paii..si eu am un router wirelless si dupa ce bagi cablul in router, iti conectezi și pc-ul la rețeaua wirelless și vei avea wirelless si pe telefon si pe pc. big grin

| IonutGaby explică (pentru SpecialOana06):

Am un singur cablu de internet(de tip ethernet)si nu stiu cum sta treaba cu routerul, deci eu vreau asa:cand bag cablul de internet in router sa am si pe pc internet, nu am placa wireless

| hp8510p a răspuns (pentru IonutGaby):

Iti mai da si un cablu la router pe care poti sa-l conectezi de la router la pc.

| K0sti a răspuns (pentru IonutGaby):

Pai asta e si scopul routerului, sa ai net pe mai multe dispozitive! Ar fi trebuit sa stii chestia asta! Asa il instalezi: http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router/

| RaduGavrila02 a răspuns:

Daca vrei sa iti iei router cu wireless ia-ti-l e bun. Ca sa ai internet pe calculator trebuie sa ai un cablu de internet si ca sa ai internet pe telefon trebuie sa dai la Wi-Fi cauti reteaua de la routerul tau si te conectezi.

Sper ca te-am ajutat!
Succes!