| TechnoCocktail a întrebat:

Am un Desktop si un Laptop si as vrea sa le conectez pe ambele la internet. dar din pacate niciunul dintre ele nu are suport wireles si nici router nu am, am doar cablul de internet care intra in unitate. Deci cum as putea sa conectez si Laptop-ul si Desktop-ul la internet?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Nu poti cu un cablu standard.
2. De ce iti bati atata capu cu fire si din astea. Un router wirelss decent e destul de ieftin.
Exemplu: http://bit.ly/13a3Wik un router de icnredere la pret mic.

| TechnoCocktail explică (pentru sltlp):

Laptop-ul meu nu are wireless

| sltlp a răspuns (pentru TechnoCocktail):

Cum adica nu are wireless. Ce laptop ai?

| sltlp a răspuns (pentru TechnoCocktail):

In orice caz, un router funtioneaza atat wireless cat si ca router. Adica poti imparti o coniune la internet la 4 laptop-uri/desktop-uri si 32 dispozitive coenctate prin wireless.

| placebodante a răspuns:

Iti trebuie si un adapter wireless, de fapt doua, unul pentru laptop si unul pentru desktop.