| Deliadely a întrebat:

Mama ma pune sa aleg dinte un laptop si un iphone4S... :-W Ajutati-ma! Cea mai explicata opinie primeste funta:*:*:*

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Laptop. Te ajuta la teme, poti sa vezi un film, poti sa joci un joc. Cu Iphone 4s poti doar sa te dai mare.

4 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Delia,
Eu personal as alege laptop-ul si iti dau cateva argumente proprii.
O investitie in Iphone inseamna o investie pe termen scurt deoarece la anul apar alte telefoane performante si o sa iti doresti altul.
Apoi esti in pericol sa-l pierzi si daca se intampla poti sa zici ca ai aruncat banii pe geam.
Telefonul are toate calitatile unui laptop dar nu uita ca imaginea e mai mare plus un laptop e o investitie pe cel putin 5 ani (daca e unul bun).

Laptop-ul te ajut sa iti dezvolti si alte abilitati in viitor cand ai o cariera sau vei incepe sa ai o cariera, telefonul ajuta doar sa atragi privirile unor oameni sau al hotilor.
Telefonul ti-l poti cumpara si la anul cand poate iti vei castiga singura acei bani dar un laptop de calitate e putin mai greu.

Eu unul as merge pe un laptop dar incearca sa iti achizitionezi unul de cel putin 1500 lei. Daca ai intrebari poti intreba.

| Lamaitzza a răspuns:

Eu as alege telefonul, poti folosi foarte usor si calculatorul, telefonul il poti lua oriunde, vorbesti la el si pe deasupra poti sa cauti pe net tot ce vrei direct de pe telefon, poti sta pe mess la scoala sau ma rog, chesti de genul. Insa este doar parerea mea! :*.

| Leutzbv a răspuns:

Eu le-as alege pe amandoua happy Dar pentru ca nu ai decat o varianta ti-as propune sa iti iei laptop. Este clar mult peste ce poate face iphone. Eu ca parinte i-as cumpara copilului meu direct un laptop, dar unul performant in care sa nu trebuiasca investit si la anul sau peste doi ani.

| MauiNight a răspuns:

Eu zic un Iphone. Laptop-urile sunt ieftine, poti sa iti cumperi oricand unul ieftin si foarte performant. Un Iphone 4S se ieftineste dupa o vreme dar, apar altele si Iphone 4S devine un jaf pe langa alea noi. Plus ca deja ai un PC.