| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa imi iau o inghetata daca mama e zgarcita si nu vrea sa imi dea va rog ajutati-ma dau funta.

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Propun site-ului TPU o cheta lunara pentru inghetata mai ales ca se instalaaza sezonul cald. Fiecare utilizator va fi somat prin intermediul contului sau sa doneze 1, 5 lei pentru inghetata plushicai. Uraaaa!

| anonim_4396 explică (pentru ywar):

Daaaa multumesc happy

9 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Se zgarceste pentru 2 lei? Roag-o frumos sau cerei bunicii cativa lei.

| HighByTheBeach a răspuns:

Nu iti iai laughing Si in plus iti dai cu un ciocan in cap pentru ca ai facut-o pe maica-ta zgarcita...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O mamă nu e zgârcită cu copilul ei, poate știe că ești mai sensibilă și vrea să te protejeze, pentru a nu acuza dureri de gât, mai târziu. Ori, i-ai solicitat înghețată într-un moment nepotrivit, atunci când avea o indispoziție. Mai încearcă...

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Ma duc sa ma lingusesc

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Oh, dar nu e vorba de lingușire. Nu cred că lipsa banilor, ori a unui serviciu bun o împiedică să îți facă un mic moft. Sunt alte motive. Dacă nu vrea să îți dăruiască înghețată, atunci cere-i să-ți dea niște bănuți, pentru a-ți cumpăra o prăjitură.

| pufulescu a răspuns:

Spune-i sa isi gaseasca un serviciu cu un salariu mai bun, daca din actualul nu e in stare sa ii cumpere o inghetata copilului! Eu nu inteleg ce gandesc unii, daca fac copii cand nu au bani nici sa treaca strada.

| anonim_4396 explică (pentru pufulescu):

Mda...

| TheWalker11 a răspuns:

Mama ta nu e zgarcita, e economa laughing. Lasa inghetata ca probabil ai mai mancat si ieri, iti iei maine.