| anonim_4396 a întrebat:

Mereu cand misc mousu incepe sa se auda un sunet ascutit de la pc, sunet continuu.
Care ar fi cauza?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mouse-ul este de proastă calitate. Am și eu unul ieftin care bâzâie tare la orice mișcare.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Si placa de baza e de proasta calitate, chiar FOARTE PROASTA

| anonim_4396 explică (pentru Zuzu1991):

Pai e din ultimele generatii, nu as crede asta.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lal dude, o chestie e de ultima generatie NU INSEAMNA **DELOC** ca e si de calitate, mai ales cand e ieftina, efectiv baga piese slabe sau lipsa (cum ar fi generator de intreruperi izolat, adica, cu mai putine intreruperi separate si care sunt folosite de mai multe componente), moment in care intreruperea care se ocupa de usb-ul la care e infipt mouse-ul, e folosita si de placa de sunet
nu prea cred ca ai inteles explicatia tehnica, asa ca hai sa iti dau un exemplu practic... BANII:
https://www.emag.ro/......DHB44PMBM/
330lei
https://www.emag.ro/......DW62SDMBM/
12519lei
ce zici? AMANDOUA sunt de ultima generatie!

| anonim_4396 explică (pentru Zuzu1991):

Oke e interesant, adica chiar are sens ce zici happy
Acum nu cred ca este cazul meu, adica pc-ul meu pana acum, nu mi-a facut absolut nici o problema. Singura chestie e ca scoate aceste sunete uneori.
Dar nu contest ca poate am fost si fraierit, insa chiar daca nu ma descurc extrem de bine in domeniul asta, m-am luat si dupa recenzii, si am cerut si cateva pareri de la prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PS: Mi-am cumparat PC-ul de 8 luni.