| sKuMpy52 a întrebat:

Mereu m-am intrebat daca pozele pe care le facem si apoi le stergem dispar definitiv sau ceva le stocheaza intr-o memorie enorma?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Totul se stocheaza, nimic nu se pierde. Poate candva o prinde bine cuiva...

| tteo92 a răspuns:

Da, toate fisierele se stocheaza pe hard intr-un foldor numit info2, acol gasesti absolut tot ce ai avut de cand ti-ai luat hard-ul si tot ce ai sters de la inceput pana acum,, lucrul care nu poti sa il vezi cu aplicatiile date de windows, doar cu anumite programe cum ar fi, space shred, space wipe (dar nu sunt gratis, daca il vrei pentru mai mult timp, v-a trebuii sa il cumperi, pana una alta poti sa te bucuri de el 30 de zile) apoi dupa ce ai instalat aplicatia, de acol le poti sterge de finitiv, o data ce ai efectuat operatiunea nu mai pot fi recuperate nici prin system restore nici cu alte programe, sunt sterse definitiv, ca si cum nu ar fi existat niciodata pe Hard dick.
Bafta!

| sKuMpy52 explică (pentru tteo92):

Multumesc pentru informatii, dar ma refer la telefonul mobil

| millyca a răspuns:

Exista probabilitatea ca ceea ce stergi de pe HDD nu se sterge definitiv. Daca ne referim la internet, intreg traficul de pe internet ramane stocat undeva pentru o perioada de timp. Prioritate au insa mesajele text. O fotografie incarcata undeva, pe un site de socializare sa zicem, este posibil sa ramana si dupa ce ai sters-o, totusi putin probabil.

| yopy a răspuns:

Chiar si eu as vrea sa stiu o intrebare foarte buna da cred ca numai cei care instaleaza softuere stiu asa ceva.habar nu am

| sKuMpy52 explică:

(la telefonul mobil)