| Ionut_Dan_Duda_1996 a întrebat:

Merg cardurile microSDHC pe Allview h2 qubo?

Răspuns Câştigător
| euAnonim100 a răspuns:

Da! M-am uitat in specificatii si are slot micro SD card, asa ca nu are nici o problema!

Dar ai mare grija cand cumperi cardul! Recomand sa cauti un card intr-o cutie in care il poti vedea, pentru ca, am intalnit cazuri in care cardul era crapat sau stricat si telefonul zicea clar: "Cardul SD este deteriorat, iar fisierele nu s-au putut incarca!" In acest caz, poti incerca o formatare a cardului, iar daca nici asta nu functioneaza, nu ai ce face! Asa ca ai mare grija cum il cumperi, si cum te porti apoi cu el, pentru ca altfel ai dat bani degeaba!

Bun cu toate astea, eu imi iau la revedere si iti multumesc ca ai citit pana la capat si sper ca te-am ajutat!
Funda?

| Ionut_Dan_Duda_1996 explică (pentru euAnonim100):

Pai da am inteles ca are pentru microSD dar eu voiam sa stiu daca merge MicroSDHC... Eu iti dau funda dar sper sa ma lamuresti...

| euAnonim100 a răspuns (pentru Ionut_Dan_Duda_1996):

Da! Daca am zis microSD, inseamna ca merge si cu microSDHC! In gama SD intra SDHC (alea de 4, 6, 8 gb etc.) si cele SDXC (sunt mai mari: 64, 128 gb etc.)

Daca mai ai probleme de genul poti intra pe http://redskyromania.weebly.com/ si putem vorbi, in caz ca ai probleme sau intrebari legate de tot felul de lucruri legate de tehnologie!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

DA