| Ana00005 a întrebat:

Metoda de plata refuzata in app store (Apple) am reactualizat informatiile iar si iar, scos si reintrodus datele cardului si tot nu merge. Vreau sa cumpar ceva de 10 lei iar eu am 150 pe card deci nu ar trebui sa refuze tranzactia. Cardul merge bine pe Android, doar la app store de la Apple il tot refuza. Are cineva problema asta? Am inteles ca de cate ori incerc sa cumpar il refuza ma taxeaza?

1 răspuns:
| Ora de net a răspuns:

Salut,

Ținând cont de faptul că ai verificat deja și ai actualizat datele cardului, și în continuare nu este acceptat în Apple Store, este posibil ca acel card să nu respecte condițiile de validare ca metodă de plată în Apple Store.

În acest caz, varianta alternativă pentru a realiza plata respectivă este să adaugi altă metodă de plată.

Atunci când încerci să cumperi ceva din app store și îți este refuzată acțiunea respectivă, nu ești taxat. Mai ales că nu ai în momentul de față nicio metodă de plată validată. Pentru a-ți confirma acest lucru, dacă ai internet banking poți verifica dacă a fost făcută vreo tranzacție către Apple Store sau să mergi la bancă.