| cristyd a întrebat:

Mi-a dat cineva un router adus din Spania, de la Vodafone. mi- a dat si driverul de instalare dar nu reusesc sa creez WI-FI. eu sunt la RDS la net. cum reusesc sa il fac sa transmita semnal? se poate decoda sau sa descarc kit de instalare de pe net sau sa iau de la cineva care are router de la RDS?

2 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Dacă ai internet prin fir de la RDS cu conexiune PPoE trebuie să-i suni să deblocheze MAC-ul

| cristyd explică (pentru Iunix):

Asa am conexiunea, prin switch si PPoE ...pe cine zici sa sun? la serviciul clienti de la RDS?
cand am sa le spun ca nici nu este routerul din Romania si ca este si pe alta retea ce au sa zica? astept sa ma lamuresti mai bine