| Diana498 a întrebat:

Mi-am cumparat de 2 zile un Samsung galaxy s plus pe care am internet 250+80 MB. In astea 2 zile am consumat aproximativ 110 MB ceea ce mi se pare enorm. E adevarat ca mi-am instalat aplicatii si chestii de genu, am stat aproape non-stop dar tot mi se pare exagerat. Vreau sa spun ca nu am Wifi in casa ci doar internet pe cablu si pe stik de la RDS. Recent am auzit ca pot instala un Wifi gratuit de la ei deoarece sunt in zona de acoperire. Ce ma sfatuiti sa fac in legatura cu consumarea internetului? Cum as putea instala acel wifi gratuit? As putea sa-mi pun si cartela din stik in telefon deoarece telefonul e 3G... dar mi se pare prea complicat momentan...si as vrea sa-mi explicati cam cati MB se consuma pe convorbirile de pe skype pe telefon, video sau vocal happy Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| gki1980 a răspuns:

Cartela din stick nu merge in telefon, am incercat si eu anul trecut laughing messengerul, skype si tot ce inseamna transfer de date consuma extrem de mult trafic, chiar daca sunt numai pornite. daca ai posibilitate sa iei optiunea de wi fi de la rds si tel tau are aceasta optiune de net prin wi-fi, poti sa ceri la rds. dar wi-fi-ul nu va avea acoperire si in afara casei, asa ca mare sfaraiala nu e. eu am vazut ca se consuma mult pe mess pe un stick de net vdf, si vedeam cum scadea drastic nr de mb pe stick, 3 sau 4 la 10 secunde e pe stick.