| Stefi_Stefan_1994 a întrebat:

Mi-am cumparat de curand un router wireless, mai exact acesta http://www.cel.ro/......_wr940n-l/ Fac setarile routerului,totu bine si dupa ce vreau sa ma conectez de pe telefon la wi-fi mi se contecteaza, dar netu nu imi merge. Am net de la RDS si netu merge daca scot wi-fi-ul.
Ceva pareri?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

La mine in merge videoclipurile?
Poate a cazut servarul creca de aia nu puteai sa vizionezi video?
Acuma merge perfect sa vizionezi.
Inainte sa iti trimit linkurile am viionat videoclipurile si mergeau fara problema asa ca nu stiu cauza.

3 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Am gasit un tutorial care sa iti explice cum se face o conexiune rds.
http://li.ro/b8w4
http://li.ro/f3s9

Chiar daca iti explic in detaliat nu cred ca ai citi tu totul asa daca iti dau un tutorial poate rezolva ceva problema ta.

PS:Primul rand daca faci exact acele setari (PPOE/Rusia) si setezi tara ta Romania si datele tale si restul, dupa ce configurez wireless dupa aceea dai reboot la router.
Problema poate sa fie de la router sa nu fie configurat cum trebuie chiar daca ai activat wifi (sa iti opreasca netul de la pc) insemna ca undeva ai gresit configurarea.

Routerul poate injumatati viteza de la internet (pc are 10 iar wifi tot 10Mbps) ai inteles dar nu ofera o prioritate mai mare la unul si altu mai putin.
Numai si numai daca il setezi tu atunci da dar nici sa iti taie de tot netul?

| Stefi_Stefan_1994 explică (pentru DragomirMihail2020):

Nu imi merg aceste videoclipuri...imi poti explica tu?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Stefi_Stefan_1994):

La mine in merge videoclipurile?
Poate a cazut servarul creca de aia nu puteai sa vizionezi video?
Acuma merge perfect sa vizionezi.
Inainte sa iti trimit linkurile am viionat videoclipurile si mergeau fara problema asa ca nu stiu cauza.