| Vali263 a întrebat:

Mi-am cumpărat recent un laptop HP cu procesor Intel core i3 și 8 gb ram cu 2200 lei. E bun?

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

I3 e cea mai slaba serie de la Intel. Cam piperat la prima vedere.

| SkateFunk a răspuns (pentru Wr3nch):

Nu conteaza seria ci generatia...off te rog sa te mai informezi puiule inainte sa raspunzi.Cea mai slaba? te pomeni ca Intel pentium o fii mai bun te pomeni,.

| Wr3nch a răspuns (pentru SkateFunk):

"Puiule" I5 si I7 matura cu el pe jos. Daca nu stii sa citesti nu te baga in seama.

| SkateFunk a răspuns (pentru Wr3nch):

Bai, ai zis ca I3 e cea mai slaba serie de la Intel., tu realizezi ce vorbesti? wtf

Pe langa asta i5 i7 nu matura cu i3 pe jos laughing off de ce continui? va ca nu intalegi si tot o tii pe ata. Inceteaza...

Tu stii ce e aia generatie? https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Core
Uite, iti dau un test mic, ai i7 2300 si i5 4700, si un i3 10700h care zici ca e mai bun dupa tine? laughing i7 si i5 nu? laughing)) mor te rog inceteaza ca esti pe langa.

| Wr3nch a răspuns (pentru SkateFunk):

Hai lasa, ca nu are rost sa ne certam. Tu pe a ta, eu pe a mea si aia e. Pace?

| Lukasssz a răspuns:

E decent.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ce generatie?
ce monitor?
ce storage?

2200 pentru un i3 e cam mult, dar daca e de ultima generatie cu monitor stralucitor si cu ssd de macar 256G... merge

Răspuns utilizator avertizat
| SkateFunk a răspuns:

Nu ai oferit destule detalii, Spcifica generatia procesorului, memoria video daca e dedicata sau nu, si de cat e, spatiul si tipul de stocare, tipul memoriei ram, dimensiunea displayului in inch sau px, etc
Probabil l-ai achizitionat de nou la banii astia, daca nu ti-ai luat o teapa.
Mai bine lasa-i un link de unde l-ai luat, data viitoare asa sa faci daca vrei detalii mai complexe.