| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un aparat foto cu camera de 16 megapixeli si vreau sa imi mai iau un card de memorie, dar nu stiu de care sa imi iau.Cati Gb sa aiba ca sa imi ajunga. (de la 2 in sus). De cati Gb sa imi cumpar?

Răspuns Câştigător
| alexandra8787 a răspuns:

Buna! Te ajut cu cea mai mare placere...In primul rand trebuie sa te gandesti bine cam cat il vei folosi(cate poze faci mai precis)si in fct.de asta ti-l iei. Daca il folosesti extremt de mult(aproape zi de zi)iti iei unul de 4 Gb, daca il folosesti in mod normal(sa zicem de 4-6 ori pe luna)iti poti lua unul de maxim 3 GB ca sa fii sigura, iar daca in folosesti foarte rar(de cateva ori pe an) iti poti cumpara unul de 2 Gb.Este ca un test pentru tine.Vezi la care te incadrezi! Fii ponderata! Sper sa fii multumita de raspunsul meu. Fundita?

8 răspunsuri:
| gianys75 a răspuns:

Depinde ce cati Gb suporta aparatul foto... dar este mai bine sa fie cat mai mare ca sa poti filma si fotografia cat mai mult fara sa-ti fie teama ca se umple cardul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cati te tin buzunarul

| Misshaa a răspuns (pentru suntserios):

laughing Cam cat ar fi calumea? nu vreau nici ft mare sa fie cardul

| bogboy101 a răspuns:

Daca iti luai un tel cu 10 mgbiti ce avea se sfarsea pamintul eu am telefonul Nokia cu 41 megapixeli si nu ma mai dau mare.Ce ma interesa pe mine cati mega are aparatul tau? Orcium am mai multi megabiti decat tine la aparat oricum ia-ti un card de 64 gb sa iti ajundga...

| Misshaa a răspuns (pentru bogboy101):

Madalinooo, euu am specificat, ca sa se inteleaga bine.In functie de cati MB are aparatul, pot sa ma ghidez si cu cardul de memorie... Daca nu te intereseaza, stai in banca ta!

| bogboy101 a răspuns (pentru Misshaa):

Pai nu mai intereseaza poti sa iti iei unul de 8 gb 4 de filmat 4 de poze si gata

| Misshaa a răspuns (pentru bogboy101):

Multumesc de sfat! Chiar asa am facut!

| gabryelm3 a răspuns:

Cred ca nu ai nevoie de unul mai mare de 4 Gb, care in opinia mea sunt mai mult decat suficienti.