| NedelcuStefan123 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop compaq si nu stiu sa instalez windows 7 pentru ca are ubuntu deja instalat. Va rog frumos sa ma ajutati.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Formatezi HDD-ul, faci 2 partitii, una de 40 GB primara si activa si restul care ramane o lasi cat este si o faci logica. Dupa care te apuci si instalezi windows-ul! Mai simplu de atat nici ca se poate! Operatie care dureaza 2 minute. Mai mult dureaza sa pui windows-ul, in jur de 35-40 de minute! Plus restul dupa aceea, drivere, programe, setari, etc. Du-l la un specialist ca nu e de tine! Sa-l stapanesti sanatos!

3 răspunsuri:
| NedelcuStefan123 explică:

Si cum formatez HDD-ul

| K0sti a răspuns (pentru NedelcuStefan123):

Iti trebuie un CD bootabil cu utilitare de partitionare ca, Partition Magic, Paragon Partition Manager, Acronis, etc. Ti-am spus, du-l la cineva care se pricepe. Retine, la cineva care se pricepe, nu la agiamii!

| NedelcuStefan123 explică:

Mersi, il duc la un specialist ca nu am mai umblat pe ubuntu niciodata si nu stiu