| alnfr a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop nou Lenovo ideapad 3 fara windows instalat. Am încercat sa instalez windows 10 si nu imi recunoaște stick-ul. Nu are pentru CD sau card. Oare este din cauza ca am un stick mai vechi si nu este compatibil sau?

3 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Descarcă media creation tool de pe site-ul Microsoft si fa-ti stickul direct cu el. E foarte simplu, câteva clickuri.

| alnfr explică (pentru VoidEternal):

Am stick cu windows instalat, dar nu mi-l citeste

| VoidEternal a răspuns:

Vezi la boot mode daca este setat uefi. Deși fiind laptop nou ar cam trebui să meargă. Baga stick-ul și vezi daca îți apare in bios.