| yonut275 a întrebat:

Mi-am cumparat un mini stick nou si nu mi-l deschide laptop-ul. Pe ambalajul stickului zice ca e compatibil cu Windows 7, pe care il am instalat pe laptop. Stiti cumva cum sa-l fac sa functioneze?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Mergi la Device Manager (Start -> scrii devmgmt.msc și dai enter).
Se deschide o fereastră.
Vezi dacă ai vreun semn de interogare pe acolo, la porturile USB mai ales.
Aia înseamnă că nu s-au instalat toate driverele prin PnP (serviciul care detectează dispozitivul și instalează driverele specifice).

| yonut275 explică (pentru DDCC):

Ok. O sa incerc. Multumesc.

| yonut275 explică (pentru DDCC):

Imi apare semnul intrebarii doar la PCI Simple Communications Controller, ceea ce nu stiu ce inseamna. La USB nu imi apare semnul intrebarii, ci mai multe componente.

| yonut275 explică (pentru DDCC):

Am mai citit ca imi trebuie un driver instalat pentru USB, dar nu stiu de unde il pot lua.

| DDCC a răspuns (pentru yonut275):

Fă o scanare cu Driver Genius -> http://temp-share.com/show/FHK49G3L6

7 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu-l deschide, dar il vezi in "my computer"?

| yonut275 explică (pentru horia2012):

Nu il vad nici in my computer. Ma intreb ce are ca doar e nou.

| horia2012 a răspuns:

Alte stik-uri le vezi?
CD il vezi in "my computer".
Cand bagi un CD pleaca automat sau nu.