| Jony123 a întrebat:

Mi-am cumparat un mouse nou prin bufa de aia rotunda ( nu stiu cum se mai numeste acum) si cind l-am conectat la pc nu functioneaza, cel vechi e prin usb si cu el am instalat si windowsul (7), am crezut ca poate fi din BIOS, am intrat in BIOS dar acolo nu am gasit nimic legat de mouse, de cit pe undeva usb config si acolo nu este nimic cu mouse... Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| s4a a răspuns:

Conectorul rotund se numeste PS/2 si trebuie introdus in mufa corespunzatoare inainte de a porni calculatorul. Placa de baza are 2 conectori PS/2: albastru-tastatura si verde-mouse. Nu ai nevoie de driver pentru mouse PS/2.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti tbebuie un driver de la mouse.