| TheodoraBy a întrebat:

Mi-am cumparat un Nokia Lumia 625 si ca sa descarc de pe magazin play jocuri si alte aplicatii imi spune ca trebuie sa confirm familia mea pe windowsphone.ro.Am intrat pe site, m-am logat si am dat pe familia mea si de acolo nu mai stiu ce trebuie sa fac.Ma poate ajuta cinevaa?

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

1. Magazinul de aplicatii pentru Windows Phone se numeste Windows Market, Play Store este pentru Android.
2. Creeaza un alt cont, la care vei selecta o varsta de peste 18 ani, preferabil de pe alt calculator.