| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un router wireless de 300mbps cu 2 antente si cand ma conectez cu orice aparat mai mult de 65mbps(pe telefon), iar pe tableta 150mbps nu pot avea viteza mai mare, de ce nu am 300mbps?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Viteza de internet nu depinde numai de router, acesta nu emite wireless cu o viteza mai mare decat cea primita de la furnizorul de internet. Probabil acesta nu furnizeaza 300 Mbps.

| K0sti a răspuns:

Pai ai 300Mbps? In plus, vitezele alea sunt teoretice! In practica nu e chiar asa!